RodičFest

festival pro rodiče a teenagery, kteří se těší na budoucnost

>> KOUPIT VSTUPENKU <<

Pozvali jsme do Brna inspirativní osobnosti, které mají co říct k aktuálním trendům ve vzdělávání a propojování byznysu, digitálních technologii a volnočasových aktivit.

Přijďte s námi strávit sobotu plnou inspirativních přednášek, praktických workshopů a lidí, kteří na vás přenesou radost z poznávání.

Datum: 14. 3. 2020

Čas: 9:00 – 17:30

Místo: Impact Hub Brno, Cyrilská 7, 602 00 Brno

Vystupující

Tomáš Hruda

Tomáš Hruda

po rodičovské dovolené se naplno věnuje oblasti vzdělávání a projektu Education Republic (www.educationrepublic.cz). Životní a pracovní zkušenosti nasbíral na různých manažerských postech. Z projektového manažera Czechinvestu se vypracoval až na generálního ředitele. Jako ředitel působil na CEITECu v Brně, kde stál u jeho přípravy a spuštění. Na MŠMT působil jako náměstek v oblasti vzdělávání.

Nováčková

Jana Nováčková

je psycholožka a publicistka s letitou praxí v poradenské práci i v psychologickém výzkumu a propagátorka vnitřně řízeného vzdělávání. Autorka či spoluatorka knih “Respektovat a být respektován”, “Mýty ve vzdělávání”. Vystupuje na konferencích, ve svých odborných i populárně naučných textech veřejnosti přibližuje myšlenky týkající se změn ve vzdělávání. V roce 2014 byla uvedena do Auly slávy organizace EDUin za inovace ve vzdělávání.

hlavenka

Jiří Hlavenka

je podnikatel, investor a od roku 2016 i zastupitel Jihomoravského kraje, kde se věnuje tématům informační otevřenosti a vzdělávání. Je jedním ze spoluzakladatelů brněnského vydavatelství Computer Press a investorem Kiwi.com. Publikuje články z oblasti informačních technologií pro širokou veřejnost a trefně glosuje aktuální dění ve společnosti včetně vzdělávání.

Libor Hoření 3

Libor Hoření

je dobromuž, podnikatel a inovátor, který umí nápad přenést do reality. Od 17 let provozoval několik internetových firem (online kuchařka Toprecepty.cz, internetový obchod s luxusními potravinami Toppotraviny.cz), nebo investoval do projektu ChlapskaZasilka.cz či Nesnězeno. Dobré zprávy ve společnosti šíří prostřednictvím portálu www.pozitivni-zpravy.cz. V poslední době se věnuje filantropii s charitativním projektem DobroKáva, kdy v pojízdné kavárně neplatíte za prémiovou kávu penězi, ale dobrým skutkem. “Komunita je to nejcennější, co máme… budoucnost neznám, ale bude skvělá”.

Ondřej Kania

Ondřej Kania

je podnikatel a zřizovatel několika středních škol. Inspiraci pro jejich vznik načerpal po studiích v USA, kam odjel studovat poté, když na základní škole bojoval s českým školstvím. Prostřednictvím JK Education nabízí poradenství a zprostředkování studia v oblasti vysoce kvalitních zahraničních středních a vysokých škol v USA, Kanadě a Velké Británii. V roce 2019 byl časopisem Forbes zařazen do žebříčku 30 pod 30 mladých talentů z České republiky a následně do prestižního evropského výběru v oblasti společensky odpovědného podnikání.

appel_milan

Milan Mikin Appel

je bývalý ředitel SVČ Lužánky, ale v duchu hesla “většinu času si hraju nebo učím, byť se tomu říká práce” se stále angažuje v turistickém oddíle, působí jako lektor prázdninové školy Lipnice a předává svoje zkušenosti pedagogům. Je celoživotním zastáncem a propagátorem myšlenky “neustálého hledání”: „Úplně nejzákladnější věc totiž je, že člověk není nikdy hotový. Když přestaneš hledat, tak přichází smrt. Když přestaneš hledat, tak už nic nepřinášíš, tak umíráš, i když žiješ.“

Soňa Parke

Soňa Parke

je první a jediná Češka za volantem na jarní marocké rallye 2020, která tak dlouho akcelerovala startupy v Impact Hubu, až se stala součástí dvou z nich. S oblibou ve společnosti nabourává nastavené vnímání slova práce, protože tvrdí, že v práci dělá jen to, co jí baví, a nemá pracovní hodiny. CFO firmy Replug me, která pomáhá dospělým i dětem najít rovnováhu v digitálním světě. Ve Forsage, technologickém startupu na vzdálený monitoring včelstev, se stará o prodeje, finance a marketing. Od 2019 je také manažerkou Filipa Řeháčka (motocyklový jezdec ve světové sérii MotoGP).

Workshopy

Těšit se můžete i na pestrou nabídku workshopů, na nichž otevřeme témata, která řeší každý rodič.

  • Digitální technologie s rozumem představí Honza Kršňák z Digiděti
  • Cesty, jak u dětí rozvíjet kreativitu a podnikavost, nám ukáže Veronika Šancová z Prototýpci
  • Jak funguje dětský mozek při učení nám objasní Jana Kozlová
  • V nabídce škol a vzdělávacích směrů se zorientujeme s Tomášem Hrudou z Education Republic
  • Že dětem svědčí možnost řídit své vlastní vzdělávání pochopíme s Gabrielou Ježkovou ze svobodné školy Ježek bez klece
  • Co mohou školy dělat v rozvoji dovedností a návyků dětí potřebných ke zdravému, úspěšnému a udržitelnému životu s Tomem Václavíkem ze Skutečně zdravé školy
  • A sílu intuitivního hraní zažijeme na vlastní kůži s Honzou Kršňákem z Digiděti

Programem nás provede Petr Pouchlý.

Naším cílem není zahltit vás dalšími a dalšími vzdělávacími novinkami. Rádi bychom, abyste z RodičFestu odcházeli nabití pozitivní energií, otevřenou myslí a rodičovskou sebedůvěrou.

Festival organizuje Unie rodičů, z.s., která spojuje nadšené rodiče, kteří věří, že smysluplné vzdělávání si zaslouží všechny děti bez ohledu na nadání či sociální původ. Usilujeme o to, aby vzdělávání bylo založeno na přirozené zvídavosti dětí, vnitřní motivaci, radosti z objevování, respektu k individuálním potřebám a aby dávalo smysl hlavně samotným dětem.

Zaregistrujte se na RodičFest a užijte si sobotu s lidmi, kterým bude radost naslouchat, se kterými budete moct diskutovat a kteří vám pomohou pochopit, pro jakou budoucnost připravujeme naše děti.

Součástí vstupenky je i chutný catering a prohlídka inspirativního prostoru Impact Hubu Brno.

Předprodej akce

Těšíme se na vás!

Scroll to top